Aabenraa: Jan Riber Jakobsen (K)
Aalborg: Thomas Kastrup-Laursen (S)
Aarhus: Jacob Bundsgaard (S)
Albertslund: Steen Christiansen (S)
Allerød: Karsten Längerich (V)
Assens: Søren Steen Andersen (V)
Ballerup: Jesper Würtzen (S)
Billund: Stephanie Storbank (V)
Bornholm: Jacob Trøst (K)
Brøndby: Kent Max Magelund (S)
Brønderslev: Mikael Klitgaard (V)
Dragør: Kenneth Gøtterup (K)
Egedal: Vicky Holst Rasmussen (A)
Esbjerg: Jesper Frost Rasmussen (V)
Faaborg-Midtfyn: Hans Stavnsager (S)
Fanø: Frank Jensen (R)
Favrskov: Lars Storgaard (K)
Faxe: Ole Vive (V)
Fredensborg: Thomas Lykke Pedersen (S)
Fredericia: Steen Wrist (S)
Frederiksberg: Michael Vindfeldt (S)
Frederikshavn: Birgit S. Hansen (S)
Frederikssund: Tina Tving Stauning (S)
Furesø: Ole Bondo Christensen (S)
Gentofte: Michael Fenger (K)
Gladsaxe: Trine Græse (S)
Glostrup: Kasper Damsgaard (S)
Greve: Pernille Beckmann (V)
Gribskov: Bent Hansen (V)
Guldborgsund: Simon Hansen (S)
Haderslev: Mads Skau (V)
Halsnær: Steffen Jensen (S)
Hedensted: Ole Vind (V)
Helsingør: Benedikte Kiær (K)
Herlev: Thomas Gyldal Petersen (S)
Herning: Dorte West (V)
Hillerød: Kirsten Jensen (S)
Hjørring: Søren Smalbro (V)
Holbæk: Christina Krzyrosiak Hansen (S)
Holstebro: H.C. Østerby (S)
Horsens: Peter Sørensen (S)
Hvidovre: Anders Wolf Andresen (SF)
Høje-Taastrup: Michael Ziegler (K)
Hørsholm: Morten Slotved (K)
Ikast-Brande: Ib Lauritsen (V)
Ishøj: Merete Amdisen (S)
Jammerbugt: Mogens Gade (V)
Kalundborg: Martin Damm (V)
Kerteminde: Kasper Ejsing Olesen (S)
Kolding: Knud Erik Langhoff (K)
København: Sophie Hæstorp Andersen (S)
Køge: Marie Stærke (S)
Langeland: Tonni Hansen (SF)
Lejre: Tina Mandrup (V)
Lemvig: Erik Flyvholm (V)
Lolland: Holger Schou Rasmussen (S)
Lyngby-Taarbæk: Sofia Osmani (K)
Læsø: Tobias Birch Johansen (V)
Mariagerfjord: Mogens Jespersen (V)
Middelfart: Johannes Lundsfryd Jensen (S)
Morsø: Hans Ejner Bertelsen (V)
Norddjurs: Kasper Bjerregaard (V)
Nordfyns: Morten Andersen (V)
Nyborg: Kenneth Lundager Muhs (V)
Næstved: Carsten Rasmussen (S)
Odder: Lone Jakobi (S)
Odense: Peter Rahbæk Juel (S)
Odsherred: Karina Vincentz Andersen (Nyt Odsherred)
Randers: Torben Hansen (S)
Rebild: Jesper Greth (V)
Ringkøbing-Skjern: Hans Østergaard Kristensen (V)
Ringsted: Henrik Hvidesten (V)
Roskilde: Thomas Breddam (S)
Rudersdal: Ann Sofie Orth (K)
Rødovre: Britt Jensen (S)
Samsø: Søren Wiese (V)
Silkeborg: Helle Gade (S)
Skanderborg: Frands Fischer (S)
Skive: Peder Christian Kirkegaard (V)
Slagelse: Knud Vincents (V)
Solrød: Emil Blücher (LA)
Sorø: Gert Jørgensen (K)
Stevns: Henning Urban Dam (S)
Struer: Mads Jakobsen (V)
Svenborg: Bo Hansen (S)
Syddjurs: Michael Stegger Jensen (S)
Sønderborg: Erik Lauritzen (S)
Thisted: Niels Jørgen Toft Pedersen (V)
Tårnby: Allan Andersen (S)
Tønder: Jørgen Popp Petersen (Slesvigsk Parti)
Vallensbæk: Henrik Rasmussen (K)
Varde: Mads Sørensen (V)
Vejen: Frank Schmidt-Hansen (K)
Vejle: Jens Ejner Christensen (V)
Vesthimmerlands: Per Bach Laursen (V)
Viborg: Ulrik Wilbek (V)
Vordingborg: Mikael Smed (S)
Ærø: Peter Hansted (S)
Kilde: Ritzau og TV 2